Головна | Мій профіль | Вихід | RSS

Міжнародний проект

Главная » Файлы » Конференції за 2014 рік

ВІДГУКИ ВЧЕНИХ СТОСОВНО VII МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІ
25.03.2015, 18:28

ВІДГУКИ ВЧЕНИХ СТОСОВНО VII МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

VII МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ В ОНПУ - ТРЕНД СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ

    У Палаці культури «Політехнік» за ініціативи кафедри документознавства та інформаційної діяльності гуманітарного факультету Одеського національного політехнічного університету (ОНПУ) пройшла вже VII Міжнародна науково-практична конференція з проблем інформаційної освіти, філософії та культури сучасного фахівця у сфері інформаційно-комунікативних технологій.
       У конференції брали участь відомі вчені та провідні фахівці не лише вітчизняних, а й зарубіжних ВНЗ. У кожного з учасників цих чудових зборів сформувалися свої враження та думки. А якими вони були, нам вдалося з'ясувати в кулуарах у перервах між засіданнями наукових секцій.

Філіпова Людмила Яківна, доктор педагогічних наук, професор, декан факультету соціальних комунікацій Харківської даержавної академії культури:

- Людмило Яківно, як Ви думаєте, наскільки актуальна ця конференція?
- Я вважаю, що дана конференція є більш ніж актуальною, оскільки наше суспільство потребує фахівців в галузі інформаційної діяльності. Щороку з'являються нові контакти та нові ідеї. Так само, відповідно до проблематики конференції, змінюється і тематика наукових робіт.

Барабанова Наталія Ростиславівна, доцент кафедри ДІД

Як Ви вважаєте, наск ОНПУ: - ільки актуальна тематика сьогоднішньої науково-практичної конференції?
- Я думаю, що наука немає кордонів і не залежить від будь-яких інших проявів, є важливим аспектом у науковій діяльності. І ця конференція є най красномовнішим прикладом.
- Які результати для себе Ви очікуєте від сьогоднішньої конференції?
- На мою думку, ми познайомимося з новими колегами з різних міст, і в нашій подальшій спільній науково-дослідницькій роботі це матиме місце.

Торшина Людмила Михайлівна, доцент кафедри українознавства Одеської національної морської академії (ОНМА):
 - Чим є для вас дана конференція?

 - Конференція - це можливість нам, представникам ОНМУ, поспілкуватися з колегами інших вузів і підкреслити необхідні нам явища в науковому світі, обмінятися досвідом.

Аріза де Мігель Йон - аспірант кафедри машинознавства і деталей машин Інституту машинобудування ОНПУ (Іспанія):
- Чого Ви очікуєте від цієї конференції?

- Мені цікаво знати які тенденції в області комунікативних-інформаційних технологій простежуються щодо проблем інформаційного суспільства зараз в Україні і в інших країнах Східної Європи.

Каптур Вадим Анатолійович - проректор з наукової роботи Одеської національної академії зв'язку ім. Попова:
- Що нового Ви знайшли для себе у даному заході?

- Я дізнався для себе досить багато цікавих речей. Хочу сказати, що ця наукова область близька нам, але одночасно є іншою стороною медалі. Справа в тому, що ми займаємося забезпеченням передачі інформації через мережі зв'язку, а тут розглядаються широкі аспекти подачі інформації, подання її цінності як такої.

Артем Захарченко - канд.н. з соц. ком., інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка:
- Які Ваші наукові інтереси?

- Я захищав дисертацію з медіа-мистецтва. Зараз займаюся теорією інформаційних потоків, навчаю студентів працювати з інформацією з практичною метою.
- Наскільки актуальна тематика сьогоднішньої конференції?
- Якщо зараз не розуміти, як поводитися з інформацією, то навряд чи можна стати кваліфікованим фахівцем, адже тоді виникне небезпека потрапити під вплив досвідчених маніпуляторів - тих, хто краще розбирається в інформаційному менеджменті. Але найважливіше те, наскільки добре ти можеш фільтрувати інформацію як правдиву, так і помилкову.

Оборський Геннадій Олександрович - заслужений працівник освіти України, доктор технічних наук, професор, ректор ОНПУ:

- В Одеському національному політехнічному університеті проходить VII науково-практична конференція, у чому полягає на Ваш погляд новизна проведення конференції подібного масштабу?- Це одна з наших візитних карток, і ми дуже пишаємося, що вже протягом 7-ми років на нашому гуманітарному факультеті проводиться VII Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційна освіта та професійно-комунікативні технології XXI століття». Цього року з'явилася нова риса - була проведена онлайн-конференція, яка обговорювала проблеми інформаційної освіти та комунікації в аспекті інформаційних технологій.
- Що, на Вашу думку, визначає проблематику наукової конференції в сучасній Україні?
- Проблематика цієї конференції пов'язана з бурхливим впровадженням інформаційних технологій в усі сфери життя. Якщо говорити про світові тенденції, то можна звернути увагу на те, що закінчилися етапи індустріалізації та індустріального суспільства і ми рухаємося в напрямку нового етапу - інформаційного суспільства.
- Наскільки важливі, на Ваш погляд, результати наукової та практичної діяльності сьогоднішніх учасників конференції?
- Ми - університет національний і основна наша діяльність - це підготовка фахівців і магістрів. Конференція такого рівня дає можливість обмінятися своїми науковими досягненнями, почути колег і використовувати все це в модернізації навчального процесу.
- Якою мірою конференція подібного формату підвищує вагомість Одеського національного політехнічного університету в науковому світі?
- Рейтинг університету визначається за положенням у світі. Експертам ставлять запитання: «А чи знаєте Ви, що є такий національний політехнічний університет, на Півдні України в місті Одеса?». І чим більше в різних точках світу говорять «так», «ми бачили їхні статті», «ми були у них на конференції», тим вище рейтинг і престижність нашого університету. Проведення таких конференцій - це найбільш актуальний і ефективний метод агітаційної роботи, як на міжнародному рівні, так і на рівні країни.
Ще багато чого ми дізналися від учасників конференції, які висловлювали свої ідеї щодо проблематики інформаційної освіти та комунікацій. І більшість з них зійшлися в думці, що справжня наука немає кордонів, що ні в одній країні неможливий розвиток науки без наукового дискурсу, і тому будь-який науковий контакт в усі часи завжди актуальний, тим більше в наш «непростий» час.
      Враховуючи сьогоднішні обставини, нинішнє зібрання науковців не проходило в звичайному форматі, як попередні - з широким розмахом і з величезною кількістю бажаних гостей серед співвітчизників та іноземців, особливо відомих учених із східного регіону України - Донецька та Луганська, а також - Воронежа, Москви, Санкт -Петербурга, Уфи та інших міст Росії. Ті, хто з об'єктивних причин не зміг приїхати, взяв участь у відео-трансляції, завдяки якій гості та учасники не тільки знову побачили один одного, але і почули своїх колег, поділилися з ними своїми новітніми науковими напрацюваннями.
       Міжнародна науково-практична конференція, що проводиться кафедрою ДІД ОНПУ, вже стала трендом сучасної української науки. Вона - досить гідний уваги привід обмінятися черговий раз думками колег і впровадити нові наукові досягнення у навчальний процес. Організатори міжнародної конференції показали високі стандарти наукових підходів. На цих вражаючих у своєму роді зборах вчених приємно порадували і студенти, які також не відставали від інших учасників, ділячись своїми не менш серйозними науковими ідеями та результатами власних дослідницьких робіт. Тому особливо приємно було усвідомити, що завдяки таким заходам як цей, наука в Україні не стоїть на місці, вона безперервно розвивається. А Одеський національний політехнічний університет з кожним роком просувається вперед, підкорюючи нові вершини в науково-практичній діяльності.
 

Компанієць І. І. 

Бернацька Н. П.

Категория: Конференції за 2014 рік | Добавил: admin
Просмотров: 580 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Четвер, 25.04.2024, 21:54
Приветствую Вас Гість

Центр досліджень

ЦДСК

Категорії розділу

Олімпіади [1]
Конференції за 2014 рік [3]
Конференції за 2015 рік [2]
Конференції за 2016 рік [1]
Конференції за 2017 рік [1]

Вхід до сайту

Пошук

Наше опитування

Оцените мой сайт
Всього відповідей: 27

Друзі сайту

  • Офіційний блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системі
  • Інструкція для uCoz
  • Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0